piątek, 25 stycznia 2019

Drugi dzień spotkania projektowego

Czwartek spędziliśmy poza Opolem, rozpoczęliśmy od wyjazdu do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Zdzieszowicach. Tam przywitali nas przedstawiciele władz Zdzieszowic, wydziału oświaty oraz Dyrektor i grono pedagogiczne szkoły wraz z uczniami. Największym jednak zaskoczeniem był przepiękny tort w kształcie otwartej księgi z flagami poszczególnych państw biorących udział w projekcie.


W szkole obserwowaliśmy lekcję przygotowaną przez p. Irenę Nocek.  Lekcja rozpoczęła się od powtórki na temat Nagród Nobla. Zadaniem uczniów było znalezienie dziedziny w której nie przyznaje się tej nagrody. Uczniowie jednomyślnie wymienili matematykę. Nauczycielka zaproponowała aby uczniowie rozwiązali bardzo trudne zadania a ona przyzna im szkolną Nagrodę Nobla w kategorii Matematyka.  Uczniowie z wykorzystaniem tabletów przechodzili od zadania do zadania na kształt escape roomu i ostatecznie wszystkim grupom udało się wykonać wszystkie polecenia.
Motywacja i zaangażowanie uczniów było bardzo duże na co wszyscy obserwatorzy zwrócili szczególną uwagę.

Następnie zaproszono nas na krótki fragment lekcji dotyczącej doświadczeń i eksperymentów z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tablicy interaktywnej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy na sali gimnastycznej odtańczyli najbardziej znany polski taniec-polonez.
Po wizycie w PSP 1 udaliśmy się do Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy. Tam uczniowie wspólnie z nauczycielami przywitali nas pięknym przedstawieniem taneczno-teatralnym przygotowanym specjalnie na nasz przyjazd.
Obejrzeliśmy jak nauczyciele pracują z uczniami z upośledzeniem w stopniu lekkim i umiarkowanym- zajęcia z pieczenia, stolarki, prac artystycznych. Byliśmy pod wrażeniem prac wykonanych przez uczniów, ich zapału, dokładności, precyzji.O naszej wizycie można przeczytać również w styczniowym numerze dwutygodnika Powiat Strzelecki.

Przygotowaliśmy jako organizatorzy również niespodziankę dla naszych gości. Zabraliśmy ich na krótką wycieczkę na Górę św. Anny, gdzie mogli zobaczyć śnieg o którym bardzo marzyli a także tak cudowne miejsce jakim jest sama Góra św. Anny. Gościom bardzo się nasza niespodzianka podobała i nawet zimny wiatr i ogromny chłód nie był przeszkodą w naszej wizycie.Ostatnim punktem programu w tym dniu była oficjalna uroczysta kolacja w jednej z opolskich restauracji. Było to bardzo miłe spotkanie i po raz kolejny przekonaliśmy się że nasza polska kuchnia ma wielu zwolenników.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz