piątek, 25 stycznia 2019

Pierwszy dzień spotkania

Dnia 23 stycznia 2019r. rozpoczęło się nasze IV Międzynarodowe Spotkanie Projektowe.
Tym razem nasz ośrodek był gospodarzem i gościliśmy po dwie osoby z każdej partnerskiej instytucji.
Spotkanie projektowe rozpoczęło się od powitania gości i pokazania naszej instytucji.

Kolejnym punktem programu był wyjazd do Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach i obserwacja lekcji prowadzonych z wykorzystaniem gier planszowych, dydaktycznych i cyfrowych.
Obejrzeliśmy lekcję matematyki podczas której uczniowie ćwiczyli liczby rzymskie i arabskie, ich zamianę i ich zastosowanie przy nazwach miesięcy. Uczniowie utrwalali tę wiedzę przy pomocy gier takich jak bingo, Ja mam... kto ma.


Ponadto oglądaliśmy lekcję języka angielskiego prowadzoną metodą stacji podczas której uczniowie między innymi wykorzystywali kody QR.


Mieliśmy również sposobność na obserwację lekcji historii z wykorzystaniem autentycznych przedmiotów takich jak żelazko z duszą, stara lampa naftowa. Zadaniem uczniów było znalezienie informacji o tych przedmiotach oraz przygotowanie quizu dla innych grup.


Obejrzeliśmy również bardzo ciekawą lekcję matemtyki- jak wykorzystać wiedzę w praktyce- uczniowie przy pomocy różnych przyborów mierzyli swoje duże, małe kroki, skoki, szerokość sali gimnastycznej.Bardzo dziękujemy również za obecność p. Elżbiety Kaliszan, kierownika Referatu  Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku  Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, miejsca edukacji bezpośredniej dla uczniów naszego województwa.Lunch z typowo polskimi potrawami bardzo przypadł do gustu naszym gościom.Wieczorem zaprosiliśmy naszych gości na spacer po Opolu. Rozpoczęliśmy go od Zaczarowanego świata naszej siedziby przy ulicy Duboisa, gdzie ogladaliśmy sale dotyczące bioróżnorodnosci.
Następnie zwiedzaliśmy Opole tropem kodów QR, przemieszczając się od pomników wyposażonych w kody do ulicy Krakowskiej na której ostatnio na ławkach też możemy poprzez skanowanie kodu dowiedzieć się wielu interesujących informacji o znanych polskich zespołach, piosenkarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz