piątek, 27 kwietnia 2018

Dzień trzeci

W piątek z samego rana odwiedziliśmy szkołę podstawową Panemune do której uczęszcza około 300 uczniów.
Przyznam krótko nigdy wcześniej nie widziałam tak przemyślanej aranżacji wnętrz i tak przemyślanego w każdym calu pomysłu na szkołę.
Po wyjściu długo nie wiedzieliśmy co powiedzieć ponieważ każdy czuł to samo- każdy z nas chciałby uczyć się w takiej szkole.
Na początek oglądaliśmy pomieszczenia dla klas I-III, w każdej klasie kącik higieniczny, pojemniki do segregowania śmieci, część lekcyjna podzielona na stolikowo-krzesłową oraz rekreacyjną. W kąciku każdej klasy zgromadzono pufy, które uczniowie zabierają ze sobą na salę gimnastyczną na spotkania szkolne.

              
Przestrzeń przed budynkiem też została bardzo dobrze zaplanowana- ławki dookoła zbudowane przez rodziców i na każdej znajduje się sentencja w języku litewskim. Na trawniku każdy absolwent może posadzić drzewo pod czujnym okiem specjalisty.Ogromne wrażenie wywarły na nas wszystkich sale do muzyki, plastyki i tańca.
Wyposażone w wszystkie potrzebne sprzęty a przede wszystkim przestrzeń umożliwiająca rozwój każdemu uczniowi.

Szkoła posiada również ogromną salę gimnastyczną z miejscem dla widowni a także boiska na zewnątrz włącznie z polem golfowym.Uczniowie pracują również w szklarni, w której widzieliśmy sadzonki sałaty, kapusty oraz posianą marchewkę.

Szkoła Panemune na długo zostanie w naszej pamięci. 
Jak do tej pory była to najładniejsza i najciekawsza szkoła spośród wszystkich, które do tej pory odwiedziliśmy.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie naszego spotkania, wymiana spostrzeżeń oraz przedyskutowanie jak powinno wyglądać nasze seminarium w Opolu.
Każdy z krajowych koordynatorów powinien przygotować materiał dotyczący "Profilu nauczyciela doradcy i konsultanta".             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz