sobota, 3 lutego 2018

Ostatni dzień seminarium

Piątek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie od wizyty w  szkole Notre Dame du Palais Galien prowadzącej klasę eksperymentalną w ramach interdyscyplinarnego projektu " Heracles Class".
Pomysł projektu zrodził się 5 lat temu jako sposób pomocy i wsparcia dla uczniów, którzy mają niską samoocenę, nie wierzą w swoje możliwości a także dla bardzo zdolnych uczniów, którzy szybko wykonują swoje zadania i nudzą się. Projekt miał też wspomagać uczniów z ADHD i dysleksją.
Uczniowie nie są oceniani tradycyjnie. Głównym kryterium ich oceny są nabyte kompetencje. dla każdego ucznia tej klasy prowadzona jest indywidualna ewaluacja z każdego przedmiotu.
Uczniowie pracują głownie samodzielnie a nauczyciel jest tutorem, wspiera ich w razie problemów. to uczniowie decydują jak szybko będą się uczyć i zdobywać kompetencje z każdego przedmiotu. Bardzo dużo miejsca poświęca się zajęciom praktycznym, wyjazdom edukacyjnym.
Klasa eksperymentalna cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców, którzy widzą jak zmotywowane do uczenia są ich dzieci i jak chętnie przychodzą do szkoły. Obecnie klasa eksperymentalna liczy 18 uczniów. My mieliśmy okazję zobaczyć jak dzieci piekły chleb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz