wtorek, 8 maja 2018

Drugi dzień 08 maja 2018r.

W tym dniu rano odwiedziliśmy NSSP w Dytmarowie aby przekonać się na własne oczy jak prowadzone są innowacje, które w poniedziałek przedstawiała grupa nauczycieli i Panią Dyrektor.
Już pierwsza lekcja, którą obejrzeliśmy czyli aktywne słuchanie muzyki pokazała jak żywiołowo uczniowie reagują i jak bardzo są zaangażowani w cały proces edukacyjny. Podczas lekcji nie tylko słuchali muzyki ale również malowali, tańczyli.


 Kolejna lekcja, którą mogliśmy zobaczyć to programowanie w 3 klasie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykorzystywali Photony aby dotarły do określonych pół maty a następnie na tych polach rozwiązywali zadania matematyczne dotyczące kolejności działań.

W szkole a właściwie przed głównym wejściem zobaczyliśmy również świetny pomysł do wykorzystania- tablica życzeń. My wykorzystaliśmy ją najpierw do powitania w różnych językach a potem podziękowania.Wracając do Opola nie mogliśmy przejechać obok zamku w Mosznej, gdzie spędziliśmy około dwóch godzin chodząc po cudownie zielonym i pachnącym azaliami, rododendronami parkiem oraz zwiedzając wnętrza tego pięknego pałacu.Kolejnym miejscem, które mieliśmy okazje obejrzeć było wnętrze Wieży Piastowskiej w Opolu. Super przygotowana interaktywna podróż po 164 schodach doprowadziła nas na sam szczyt wieży skąd mogliśmy podziwiać Opole.

A na zakończenie tego pracowitego dnia wróciliśmy do RZPWE aby wziąć udział w warsztatach ręcznego malowania porcelany.

                                     Fotorelację można zobaczyć również pod adresem https://www.facebook.com/opolskiedziouchy/posts/2032336793686004.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz